Pętla Żuławska

Na Żuławy łatwo dopłynąć dlatego to prawdziwy raj dla miłośników wodnego wypoczynku. Wyjątkowe i niezwykle atrakcyjne położenie dróg wodnych regionu Delty Wisły nazywane jest Pętlą Żuławską. Coraz częściej i głośniej nazywana najpiękniejszą drogą wodną w Polsce, warta jest jej poznania. Sprawdzi się zarówno dla tych, którzy dopiero myślą nad rozpoczęciem przygody z wodniactwem, jak i dla doświadczonych żeglarzy. Wody Pętli Żuławskiej można przepłynąć tratwą, kajakiem, łodzią motorową, jachtem żaglowym lub hausbotem.

Trasy Pętli Żuławskiej dzięki swojemu połączeniu z systemem wód śródlądowych, zarówno Europy Zachodniej, jak i Wschodniej, coraz mocniej wykorzystywane są z uwagi na swoje walory turystyczne. Ta droga wodna ma w sumie ponad 300 kilometrów długości i łączy w sobie szlaki wodne Wisły, Martwej Wisły, Szkarpawy, Wisły Królewieckiej, Nogatu, Wisły Śmiałej, Wielkiej Świętej - Tugi, Motławy, Kanału Jagiellońskiego, rzeki Elbląg i Pasłęki z wodami Zalewu Wiślanego.

Każda podróż po Pętli Żuławskiej to wyjątkowe wydarzenie. Otoczenie klimatycznych i unikatowych krajobrazów, bliskość natury, ciekawe zabytki i obiekty hydrotechniczne stanowią  gwarancję udanego wypoczynku. Do tego doskonała infrastruktura techniczna, która odpowiada najlepszym, europejskim standardom. Na wodniaków i żeglarzy czeka sieć portów, przystani żeglarskich i pomostów cumowniczych.